Pečeňová očistná kúra

Odstránenie žlčových kamienkov

Tým, že pečeň zbavíte žlčových kamienkov, podstatne zlepšite trávenie, ktoré je základom pevného zdravia. Postupne sa tým taktiež zbavíte alergii s každou kúrou o niečo viac. Môžu zmiznúť tiež bolesti ramien, paží a chrbtice. Budete mať viac energie a budete sa cítiť oveľa lepšie. Prečistenie žlčovodov je jednou z najúčinnejších procedúr pre zlepšenie zdravotného stavu. Nemali by ste k nemu však pristupovať skôr, ako sa zbavíte parazitov.

Pečeň vyprodukuje okolo 1 litra žlče za deň. Skladá sa z mnoho malých trubičiek, ktoré žlč dopravujú do jednej väčšej trubice, odkiaľ sa dostáva do žlčníka. Požitie tuku alebo bielkovín vedie asi po 20 minútach k vyprázdneniu žlčníka do dvanástnika. Mnoho ľudí (vrátane detí) ma žlčovody úplne upchané kamienkami. Niekedy sa objavia alergie alebo vyrážky. Pri ultrazvuku alebo röntgene žlčníka sa nič nezistí. Kamienky totiž väčšinou nie sú v žlčníku, ale v žlčovodoch a sú často príliš drobné a neobsahujú vápnik. Existuje viac ako pol tucta rôznych druhou kamienkov, z ktorých niektoré obsahujú kryštáliky cholesterolu. Kamienky môžu mať odlišné sfarbenie, môžu byť čierne, červené, biele, zelené, alebo hnedé. Zelené kamienky získavajú farbu potiahnutím žlče. Kamienky vyzerajú často ako zátky s pozdĺžnymi zárezmi. Uprostred každého je možné nájsť zhluk baktérii, parazitov čo môže nasvedčovať tomu, že formovanie kamienkov mohla spustiť prítomnosť zvyškov mŕtveho tela nejakého parazita. S tým, ako sa kamienky zväčšujú a rastie ich počet, rastie spätný tlak do pečene, ktorá potom zníži tvorbu žlče. ( Predstavte si napríklad situáciu , kedy sa do záhradnej hadice dostanú kamienky. Hadicou potom preteká menej vody, čo znižuje možnosť, že by prekážky mohli byť z hadice vytlačené. ) Žlčové kamienky spôsobujú, že telo nemôže vylučovať cholesterol, ktorý sa potom hromadí v tele. Kamienky sú porézne, a preto sa na nich môžu zachytávať baktérie, cysty, vírusy a paraziti, ktoré prechádzajú pečeňou. Vytvárajú „hniezda“ infekcie. Bez odstránenia žlčových kamienkov sa nemôžete zbaviť žiadnej žalúdočnej infekcie či nadúvania. Prečistite si pečeň trikrát ročne. Jeden krát pred jarou.

Príprava:

 • Likvidácia prítomných parazitov (zaperovanie, proti parazitárna kúra) – vylúčilo by sa len malé množstvo kamienkov
 • Realizácia ľadvinovej kúry – aby mohlo dôjsť, k účinnému odstraňovaniu nežiaducich látok z tela
 • Sanácia (ošetrenie) chrupu – ústa by nemali obsahovať žiadne kovy a baktérie. Toxické látky z úst môžu pečeň značne zaťažiť. Preto tento problém vyriešte ako prvý.

Ingrediencie

 • Horká soľ (Glauberova soľ, Magnesium Sulfuricum,) 4 polievkové lyžice
 • Olivový olej 2 dl
 • 3 veľké grapy čerstvé ružové alebo biele grapefruity – šťava

Pre pečeňovú kúru zvoľte sobotu (pri ubudajucom mesiaci), aby ste v nedeľu mohli odpočívať. Užívajte len lieky, bez ktorých sa nezaobídete.1 deň pred pečeňovou kúrou prerušte kúru proti parazitom a ľadvinovú kúru. Nejedzte mastne jedla, len varené, cereálie, ovocie, zeleninu a med ( žiadne maslo ani mlieko ). Zemiaky a zeleninu varte len vo vode. Vytvorí sa tak väčší tlak v pečeni, ktorého pôsobením dôjde k vytlačeniu viacerých žlčových kamienkov.

V deň kúry o 14:00 hod.

Po 14 hodine už nejedzte ani nepite. Pokiaľ toto pravidlo porušíte, budete sa cítiť zle. Pripravte si roztok horkej soli: 4 polievkové lyžice a 0,8 dl vody. Soľ rozpustite vo vode a roztok prelejte do fľaše. Roztok dobre premiešajte a uložte na chladne miesto ale nie do ľadničky. Studený roztok neprospieva obličkám ani slezine.

18:00 hod.

Vypite prvú dávku 2 dcl roztoku horkej soli. Roztok môžete zapiť niekoľkými dúškami čistej vody.

20:00 hod.

Vypite druhú dávku 2 dcl roztoku horkej soli. Horká soľ slúži na uvoľnenie žlčovodov.

Od 14 ste nejedli, ale nebudete cítiť hlad. Časové rozloženie kúry je dôležité, uvedené časy by ste mali dodržiavať plus mínus desať minút. Nemali by ste sa rozčuľovať a byť v pokoji. To je veľmi dôležité.

21:45 hod.

Pripravte si koktail z olivového oleja a grapefruitov. Rozkrojte grapefruity na poly a vytlačte z nich šťavu. Precediť cez sitko, získať šťavu bez dužiny. Mali by ste získať približne 1,9 dcl šťavy. Ďalej potrebujete 125 ml olivového oleja za studena lisovaného. Šťavu prilejte do olivového oleja, najlepšie do šejkra aby sme ju potom neskôr mohli zamiešať. Uzavrite nádobu vrchnákom a poriadne ňou potraste. Teraz navštívte toaletu (1 alebo viac krát, aj keby ste sa mali omeškať na dávku o 22:00 hod.) Dbajte však na to, aby ste sa omeškali maximálne o 15 minút.

Pozor – roztok oleja a grapefruitu nepite. Vypijete ho až o 22:00 hod.

22:00 hod.

Zamiešajte ešte raz a vypite pripravený nápoj z olivového oleja a grapefruitovej šťavy. Môžete piť cez širokú slamku, uľahčí to prehĺtanie. Pokiaľ je to možné, tak počas pitia stojte. Dávku vypite do 5 minút (starší a chorý ľudia do 15 minút). Ihneď si choďte ľahnúť. Pokiaľ si neľahnete, mohli by ste celú čistiacu kúru narušiť.

Čím skôr si ľahnete, tým viac kamienkov opustí Vaše telo. Ľahnite si ihneď, ako náhle zmes vypijete. Ľahnite si na chrbát s hlavou mierne podloženou vankúšom. Snažte sa predstaviť si, čo sa vo vašej pečeni deje. Najmenej 20 minút zostaňte v absolútnom pokoji bez pohybu. Pocítite, ako sa žlčové kamienky posúvajú žlčovodmi. Pokúste sa zaspať.

Ráno o 6,00 hod vypite tretiu dávku 2 dcl roztoku horkej soli. Ak vám bude nevoľno, s pitím horkej soli počkajte. Môžete si ľahnúť späť do postele. Nepite tretiu dávku pred šiestou hodinou.

O 8,00 hod vypite poslednú štvrtú dávku 2 dcl roztoku horkej soli a môžete sa vrátiť do postele. Teraz budete často chodiť na záchod. Žlčové kamene budú cez črevo vylúčené so stolicou.

O dve hodiny na to môžete začať s pitím čistej vody, po pol hodine si môžete dopriať ovocie a o dve hodiny už aj ľahké, diétne jedlo. Pozor na to! Ak si dáte niečo ťažko stráviteľné, môžete sa zvíjať na záchode!!! Nestojí vám to za to. Večer už bude všetko v najlepšom poriadku a budete sa cítiť zdravo a spokojne

Ráno počítajte s prehánkami. Pátrajte po vylúčených žlčových kamienkoch v stolici. Hľadajte najskôr zelené, ktoré sú potvrdením, že sa nejedná o zvyšky jedla. Jedine žlč z pečene má hráškovo zelenú farbu. Stolica klesne ku dnu, ale kamienky plavú na povrchu, pretože obsahujú cholesterol. Môžete ich spočítať. Musíte sa zbaviť najmenej 2000 kamienkov, aby ste si na stálo vyliečili alergiu, burzitídu alebo bolesti chrbta.

Prvá kúra pomôže na niekoľko dní, ale ako sa budú kamienky ktoré v pečeni ešte zostali pohybovať dopredu, vrátia sa aj prejavy. Pečeňovú kúru môžete opakovať v 14 dňových intervaloch. Nikdy ju však nerobte, pokiaľ ste chorý. Niekedy sú žlčovody plné kryštálikov cholesterolu, ktoré sa ešte nesformovali do kamienkov. Vypadajú ako smetí, plávajúce na povrchu vody v záchodovej mise. Môžu byť sfarbené do hneda. Zbaviť sa týchto kryštálikov je rovnako dôležité, ako sa zbaviť kamienkov. Niekto sa môže cítiť deň, alebo dva chorý, ale väčšinou len v prípadoch, kedy bola zanedbaná ľadvinová očistná kúra.

Rady a zásady účinnej čistiacej kúry

 • Účinnejšiu očistu realizujte pri ubúdajúcom mesiaci, t.j. po splne.
 • Počas kúry musíte byť zdraví (bez teploty a bežných ochorení ako chrípka či nachladnutie).
 • Dodržujte všetky kroky uvedené v postupe na videu.
 • V deň očisty po druhej hodine poobede nejedzte a nepite. V opačnom prípade si privodíte nevoľnosť.
 • Vyhraďte si dva dni, ktoré budete doma.
 • Pred kúrou sa vyhnite tučným jedlám a tiež mlieku a maslu. Je dobré piť jablkové šťavy a čaje pre ukľudnenie žlčníka a pečene.

Kontakt

Ing. Mlíchová Monika

monikamlichova@gmail.com
+421 905 455 733

SANTE KNM,s.r.o.
prevádzka: Kukučínova 2714
(v budove Penzion Kysuca)
024 01, Kysucké Nové Mesto
IČO: 36 434 710,

Sídlo Medical future
Google Maps Generator by embedgooglemap.net