OČISTA

 Chitosan je produkt, ktorý účinne podporuje zoštíhľujúci režim. Na jednej strane znižuje kalorickú hodnotu stravy vďaka svojej jedinečnej schopnosti viazať častice tuku. Na druhej strane, po zväčšení objemu vyplní žalúdok a výsledkom je znížený pocit hladu.

POPIS

Chitosan spolu s celulózou sú najvýdatnejším zdrojom polysacharidov (zložených uhľohydrátov) na svete. Pozostáva z chitínu obsiahnutého v schránkach kôrovcov, hmyzu a bunkových stenách niektorých druhov húb. Ako prírodná zlúčenina je netoxický a biologicky odbúrateľný, absolútne bezpečný pre životné prostredie. Práve preto sa čoraz častejšie aplikuje nielen ako podporný prvok stravovania, ale aj v humánnej a veterinárnej medicíne, kozmetológii alebo biotechnológii v širšom zmysle. Odborníci na výživu označujú chitosan za šiesty prvok nevyhnutný pre život spolu s bielkovinami, tukmi, cukrami, minerálnymi zlúčeninami a vitamínmi.

ZLOŽKY

Chitosan sa tvorí v schránkach červenonohých krabov. Vyznačuje sa vysokým 85% stupňom deacetylácie chitínu. Čím vyšší je stupeň deacetylácie tejto organickej zlúčeniny, tým silnejšiu biochemickú aktivitu vykazuje chitosan. Preto je táto formula mimoriadne účinná.

Chitosan prítomný v produkte je nestráviteľný a ľudským telom nevstrebateľný. Po tom, ako sa dostane do žalúdka v prítomnosti vody, výrazne zväčší svoj objem a účinne bojuje proti pocitu hladu. Navyše sa chitínové vlákna ovinú okolo molekúl tuku, vďaka čomu sa tieto stanú pre tráviace enzýmy nestráviteľnými. Jedna molekula chitosanu viaže niekoľkonásobne viac tuku v porovnaní so svojou hmotnosťou a naviazaný tuk  sa neskôr vylúči z tela stolicou. Zároveň látka neobmedzuje vstrebávanie vitamínov A, D a E rozpustných v tukoch, čo potvrdili vedecké výskumy.

ÚČINKY

 • Vďaka svojim vlastnostiam chitosan uľahčuje udržiavanie hmotnosti, odporúča sa aj ľuďom trpiacim poruchami metabolizmu tukov.
 • Jednotlivé jeho zložky uľahčujú posun obsahu žalúdka ďalej do črevného traktu. Navyše pomáha posilňovať výstelku čriev a zlepšuje ich peristaltiku.
 • Chitínové vlákna majú schopnosť viazať a eliminovať žlčové kyseliny a cholesterol z tráviaceho systému. Tým znižuje hladinu LDL cholesterolu v krvi. Pravidelné používanie tohto preparátu pomáha kontrolovať metabolizmus krvného cukru a krvný obeh.
 • Chitosan čistí tráviaci systém a celé telo od toxínov a od ťažkých kovov, ako je olovo a ortuť, aj prostredníctvom ich naviazania a vylúčenia stolicou. Dokáže tiež aktivovať prirodzenú obranyschopnosť tela.
 • Pridanie chitosanu do stravy, zvlášť toho s vysokým stupňom deacetylácie, je prospešné pre bakteriálnu flóru tráviaceho traktu.

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

Užívajte 1-2 kapsuly dvakrát denne, najlepšie ráno na lačný žalúdok. Pre úpravu hmotnosti je vhodné užiť kapsuly 20 minút pred jedlom, zapiť teplou vodou.

DÔLEŽITÁ POZNÁMKA

Neodporúča sa deťom do 12 rokov. Medzi užívaním chitosanu a iných liečiv alebo preparátov je potrebné dodržať 2-hodinový odstup, pretože chitosan ako silný absorbent môže oslabiť ich účinnosť.

Neužívať spolu s Dvojitou celulózou.

Balenie: 100 tabliet po 0,30gr.

Cholikan (Grape Seed Extract) je výživový doplnok nazývaný aj „pilulky dlhovekosti”. Keďže látky prítomné v jadierkach hrozna sú silné antioxidanty – bojujú proti voľným radikálom a tým účinne odďaľujú proces starnutia. Výskumy ukazujú aj ich schopnosť regulovať hladinu lipidov v krvi, čím pomáhajú udržiavať dobrý stav srdca.  

POPIS

Voľné radikály sú molekuly, najčastejšie kyslíka, ktoré majú jeden alebo viac nespárovaných elektrónov. V snahe naviazať alebo uvoľniť voľný elektrón sa stávajú vysoko chemicky reaktívnymi. Zoxidujú akúkoľvek zlúčeninu, s ktorou prídu do kontaktu. Takýmto spôsobom poškodzujú bunkové štruktúry, napríklad membrány, enzýmy, nukleové kyseliny alebo  stavebné bielkoviny. To vedie k predčasnému starnutiu organizmu a zníženiu imunity.

Rovnováha medzi voľnými radikálmi a antioxidantmi v tele je kľúčová pre naše zdravie. Avšak sami si často dobrovoľne narúšame túto rovnováhu fajčením, nadmerným opaľovaním sa, vedením stresujúceho života alebo zlými stravovacími návykmi. Antioxidanty nám môžu pomôcť v zápase proti voľným radikálom. Cholikan je bohatým zdrojom mnohých takýchto látok.

ZLOŽKY

Vinič hroznorodý (lat. Vitis vinifera), tiež známy aj ako európska vínna réva, je jednou z najdlhšie pestovaných rastlín známych mnoho tisíc rokov. Vedecké výskumy ukazujú prítomnosť množstva prospešných látok nielen v samotných plodoch hrozna, ale aj v ich jadierkach. Tie obsahujú tuky (vrátane kyseliny linolovej a olejovej), bielkoviny, polyfenoly (medzi nimi katechíny, prokyanidíny a fenolové kyseliny) ako aj uhľohydráty.

Mimoriadne cennou zložkou červeného hrozna, jeho jadierok a z neho vytváraného červeného vína je jeden z polyfenolov — resveratrol. Štúdie ukazujú jeho blahodarné účinky na srdcovocievny systém a antioxidačné a srdcu-prospešné vlastnosti. Je považovaný za účinné omladzujúce a regeneračné činidlo. Je pôvodcom takzvaného „francúzskeho paradoxu”. Francúzi, napriek strave s vysokým obsahom cholesterolu, trpia srdcovocievnymi ochoreniami omnoho zriedkavejšie ako napríklad Američania. Vďačia za to konzumácii červeného vína a v ňom obsiahnutému resveratrolu. Podobné vlastnosti vykazujú aj ďalšie zložky extraktu: flavonoidy (napríklad kvercetín), kyselina linolová a olejová. Tie zvyšujú liečivé schopnosti prípravku.

ÚČINKY

Cholikan (výťažok z jadierok hrozna), vďaka v ňom obsiahnutým látkam, pomáha predchádzať úpadku zdravia spôsobenému starnutím a udržiavať celkový pocit pohody:

 • Udržiava správny pomer lipidov v krvi.
 • Má silné antioxidačné schopnosti — bráni vzniku voľných radikálov a eliminuje ich z tela.
 • Ovplyvňuje reguláciu vstrebávania živín z krvi.
 • Hrá dôležitú úlohu pri ochrane srdcovocievneho systému: zvyšuje elasticitu krvných ciev a zlepšuje cirkuláciu krvi. Štúdie poukazujú na podávanie výťažku ako dodatočnej ochrany srdca.
 • Zvyšuje pružnosť pleti a regeneruje ju.

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

2 kapsuly denne (medzi 11.00 – 13.00 hodinou a 19.00 – 21.00 hodinou). Odporúča sa zapiť pohárom vody.

Balenie: 60 tabliet po 0,35gr.

TIENS Ikan obsahuje gynostemmu – „bylinu dlhovekosti” Ďalekého východu, výťažky mrkvy a zeleného čaju. Tieto zložky vo vzájomnej synergii poskytujú mnohoraké prínosy pre naše zdravie a krásu, pretože obsahujú takmer všetky vitamíny, minerály a biologicky aktívne zlúčeniny, ktoré na bunkovej úrovni regulujú telesné funkcie.

Päťlistý ženšen alebo Gynostemma (Gynostemma pentaphyllum), známa taktiež ako jiaogulan, je Číňanmi označovaný za „južný čínsky ženšen”. Po stovky rokov ho v Číne používajú pre jeho povzbudzujúce a imunitu posiľňujúce účinky. Vo všeobecnosti obsahuje trikrát viac účinných látok – saponínov – ako ženšen, a preto Číňania hovoria, že jiaogulan je „ako ženšen, ale lepší“. Tradične sa považuje za rastlinu zaručujúcu dlhovekosť.

Oproti tomu mrkva je všeobecne známa pre svoj vysoký obsah provitamínu A – karoténu, čomu táto zelenina vďačí za svoju farbu. V prírodnej medicíne pomáha mrkva pri potiažach tráviaceho systému a ako prevencia proti starnutiu tela. Pomáha zlepšovať stav pokožky, vlasov a nechtov.

Hlavnými zložkami prípravku TIENS Ikan sú: výťažok z gynostemmy – päťlistého ženšenu, mrkvový prášok a vitamín C.

Gynostemma podporuje obranné systémy tela, stabilizuje metabolizmus, pomáha udržiavať rovnováhu krvných lipidov a harmonizovať všetky telesné funkcie. Má blahodarné účinky vďaka množstvu aminokyselín, vitamínov a minerálov, ktoré sú v rastline obsiahnuté a medzi ktoré patrí vápnik, železo, horčík, fosfor, draslík, selén a zinok.

Druhá zložka tohto produktu – mrkva obyčajná (Daucus carota) – je podobne, ako gynostemma, bohatá na látky a prvky, ktoré sú pre ľudské zdravie nevyhnutné. Ide napríklad o karotenoidy, vrátane provitamínu A, (α- a β-kartotén), vitamíny B1, B2, B6, C, E, H, K, PP, kyselinu listovú a nasledujúce minerály: draslík, fosfor, horčík, vápnik, železo, sodík, zinok, meď, mangán, selén, kobalt, zlúčeniny síry, pektíny, inositol a kumarín.

ÚČINKY

Zložky tohto produktu sa aktívne podieľajú na mnohých procesoch v tele a majú mnoho účinkov. Medzi najdôležitejšie patria tieto:

– Vitamín C, vitamín B6, horčík, železo a mangán pôsobia proti únave.

– Vitamín C, vitamín E, selén, zinok a mangán pomáhajú chrániť bunky pred oxidačným stresom.

– Vitamín B6, vitamín C, zinok, železo a selén prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému.

– Zinok a selén pomáhajú udržiavať zdravú pleť, vlasy, nechty.

– Horčík, vápnik a fosfor upevňujú zdravie zubov.

– Meď napomáha správnej pigmentácii vlasov.

– Vitamín C, vitamín B6, vápnik, horčík, železo, meď, fosfor a mangán prispievajú k riadnemu fungovaniu metabolizmu v súvislosti s produkciou energie.

– Vitamín B6, vitamín C, horčík, draslík a mangán prispievajú k správnemu fungovaniu nervovej sústavy.

– Horčík, železo a zinok hrajú dôležitú úlohu v procese delenia buniek.

– Zinok prispieva k udržaniu normálneho krvného tlaku.

– Vitamín K povzbudzuje zrážanlivosť krvi.

– Fosfor prispieva ku správnej funkcii bunkových membrán.

– Vitamín C prispieva ku tvorbe kolagénu, potrebného na zabezpečenie správnej funkcie ciev, kostí, chrupaviek, ďasien, kože a zubov.

– Mangán a meď prispievajú k správnej tvorbe spojivových tkanív.

– Betakarotén obsiahnutý v mrkve je prekurzorom vitamínu A (telo ho dokáže premeniť na vitamín A). Vitamín A prispieva k zachovaniu zdravého stavu slizníc a kože, k riadnemu fungovaniu imunitného systému i správnemu metabolizmu železa.

DÁVKOVANIE

Prvý týždeň užívajte 1 kapsulu dvakrát denne. Následne je možné dávku zvýšiť na 2 kapsule dvakrát denne. Vždy zapite velkým množstvom vody.

KONTRAINDIKÁCIE

Výživový doplnok by nemali užívať tehotné a dojčiace ženy.

Výživový doplnok by nemali užívať osoby trpiace arteriálnou hypertenziou.

Ďalej sa neodporúča, najmä osobám s poruchami spánku, užívať produkt po 16.00 hodine.

Vitamin E, betakarotén a lecitín nie sú jedinými zložkami oleja z pšeničných klíčkov. Olej je bohatý i na ďalšie vitamíny, minerály, fytosteroly, fytohormóny a nenasýtené mastné kyseliny, z ktorých kyselina linolová a kyselina linolénová majú v našom jedálnom lístku zásadný význam, pretože náš organizmus si ich nedokáže sám produkovať. Olej z pšeničných klíčkov sa lisuje za studena, aby nedošlo k poškodeniu obsiahnutých účinných látok. Vďaka vysokému obsahu vitamínu E – silnému antioxidantu – je v porovnaní s inými olejmi odolnejší voči oxidácii a žltnutiu.

Olej z pšeničných klíčkov  je možné taktiež aplikovať priamo na pokožku tváre, najmä na oblasť v okolí očí, a na ruky. Pokožku dokonale hydratuje a spevňuje a má protizápalové účinky a účinky proti starnutiu. Preniká do vonkajších vrstiev pokožky, čím ju zjemňuje a zvláčňuje.

ÚČINNÉ ZLOŽKY

Lecitín obsiahnutý v produkte TIENS Vejkan je prírodnou zmesou fosfolipidov. Vyskytuje sa vo všetkých bunkách ľudského tela, najmä v bunkových membránach, kde sa podieľa na mnohých zásadne dôležitých biologických procesoch. Najvyšší obsah lecitínu nájdeme v mozgu, pečeni, ľadvinách a v kostnej dreni, kde sa podieľa na metabolizme, fungovaní nervového systému a chráni pečeň a žalúdočné steny. Pomáha zabezpečovať zmiešanie tukov s vodou a podieľa sa tak na vstrebávaní vitamínov rozpustných v tukoch. Nenasýtené mastné kyseliny nachádzajúce sa v lecitíne telo nevyhnutne potrebuje na produkciu protizápalových látok, čo pozitívne ovplyvňuje ľudský imunitný systém. Sú rovnako dôležité pri viazaní cholesterolu, čím napomáhajú jeho prenosu a odstraňovaní z tela. Lecitín ďalej podporuje fungovanie nervového systému. Cholín nachádzajúci sa v lecitíne sa podieľa na transdukcii nervových impulzov. Naproti tomu inositol zabezpečuje rovnováhu medzi meďou a zinkom a ovplyvňuje duševné zdravie. Medzi ďalšie zložky produktu TIENS Vejkan patria antioxidanty vitamín E a betakarotén. Vitamín E chráni bunky pred starnutím, pomáha udržiavať energiu a celkovú vitalitu, má pozitívne účinky na pamäť a podieľa sa na zásobovaní buniek živinami. Má blahodarné účinky na obehový systém: zabraňuje tvore krvných zrazením a pomáha znižovať krvný tlak. Vitamín E je taktiež dôležitý pre zdravie zubov, kostí, vlasov, pokožky a nechtov. Betakarotén, ako antioxidant, neutralizuje voľné radikály, predchádza starnutiu pokožky a pomáha tiež chrániť pleť pred poškodením ultrafialovými lúčmi.

ÚČINKY

Podľa prírodnej medicíny majú zložky tohto produktu nasledujúce účinky:
– vitamín E a betakarotén neutralizujú voľné radikály,

– vitamín E pomáha udržiavať zdravé vlasy, nechty a pleť,

– vitamín E a lecitín zlepšujú reguláciu cholesterolu,

– vitamín E pomáha udržiavať normálny krvný tlak,

– lecitín a vitamín E pomáhajú udržiavať zdravé telesné a kognitívne funkcie a podporujú pamäť a koncentráciu.  .

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

Užívajte 1-2 kapsuly denne, najlepšie jednu ráno a jednu večer.

KONTRAINDIKÁCIE

Užívanie výživového doplnku sa neodporúča tehotným a dojčiacim ženám.

Výživový doplnok nie je vhodný pre osoby alergické na rybiu želatínu.

Správne trávenie
Detoxikácia
Regulácia cholesterolu

V modernej rozvinutej spoločnosti je konzumácia správneho podielu vlákniny za deň rovnako dôležitá ako doplnenie správneho množstva kompletných bielkovín, nenasýtených mastných kyselín, oligosacharidov alebo základných živín, ako sú vitamíny a minerály. Prečo je to tak dôležité, ak je vláknina súčasťou rastlinných potravín, ktoré prejdú cez náš tráviaci systém tak, že sú v podstate nestrávené? Aby to bolo zrozumiteľnejšie, vlákninu možno prirovnať k zaneprázdnenému domovníkovi, ktorý čistí, chráni a udržiava náš tráviaci trakt v dobrom stave. Problémy by mohli nastať práve vtedy, keď chýba správca, ktorý by sa postaral o naše trávenie. A taktiež sa stále menej ľudí stará náležite o svoju stravu, v ktorej nie je dostatok vlákniny.

POPIS

Dvojitá celulóza je zmesou rôznych typov dietetickej vlákniny: rozpustnej a nerozpustnej.

Rozpustná vláknina má schopnosť viazať tuky, eliminovať ich a ich nadbytok vylúčiť z tráviaceho traktu. Vďaka rozpustnej povahe vláknina ako pektíny, živice, fruktooligosacharidy a niektoré hemicelulózy (polysacharidy) podporujú znižovanie cholesterolu a pomáhajú regulovať využitie cukrov telom.

Určitú rozpustnú vlákninu, napríklad fruktooligosacharidy, je možné označiť ako prebiotiká. Fruktooligosacharidy prechádzajú nestrávené do hrubého čreva, kde fermentujú (kvasia)  pôsobením „priateľských ” baktérií, čím podporujú ich rast. Tieto „priateľské” baktérie podporujú črevnú imunitu a pôsobia preventívne proti zápalom, hnačkám a ďalším črevným problémom.

Nerozpustná vláknina neabsorbuje vodu, ani sa v nej nerozpúšťa. Pri prechode tráviacim traktom nerozpustná vláknina nemení svoju formu, ale pôsobí skôr ako „metla“ čistiaca a urýchľujúca vylučovanie toxického odpadu z hrubého čreva a podporujúca jeho pravidelné pohyby.

HLAVNÉ ZLOŽKY

polydextróza, plody hlohu, hydroxypropylcelulóza, kukuričná celulóza, škrob

ÚČINKY

Zložky produktu:

 • podporujú pravidelnú funkciu a pohyby čriev a pôsobia preventívne proti zápche,
 • urýchľujú elimináciu toxického odpadu z čreva,
 • bránia rastu patogénnych baktérií a produkovaniu toxických látok tým, že udržiavajú v črevách optimálne pH,
 • pomáhajú regulovať cholesterol tým, že viažu a eliminujú nadbytočné tuky v tráviacom trakte.

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

3-4 tablety denne

OBSAH

70 tabliet x 1,0 g

TIENS Antilipidový čaj je telo povzbudzujúca zmes bylín s obsahom  gynostemmy. ”Južanský ženšen” – ako jej zvyknú hovoriť Číňania, je v Číne po stáročia považovaný za zázračnú bylinu. Hovorí sa, že jeho povzbudzujúce a imunitu posilňujúce vlastnosti využíval už prvý cisár dynastie Čchin, Čchin Š´-Chuang. 

POPIS

Gynostemma (jiaogulan), známa ako „čínska bylina“, rastie v južnej Číne. Obsahuje trojnásobne viac účinných zložiek – saponínov – ako ženšen, preto Číňania radi opisujú jiaogulan slovami: „lepší ako ženšen“. Tradične sa považuje za prostriedok na dosiahnutie dlhovekosti.

Gynostemma podľa tradičnej čínskej medicíny zvyšuje obranyschopnosť tela, prispieva k stabilizácii metabolizmu, pomáha udržiavať rovnováhu lipidov v krvi a harmonizuje všetky telesné funkcie. Rastlina obsahuje mnoho aminokyselín, vitamínov a minerálov (vrátane vápnika, železa, horčíka, fosforu, draslíka, selénu a zinku) nevyhnutných pre ľudské telo.

ZLOŽKY

Zloženie TIENS Antilipidového čaju zahŕňa listy gynostemmy (Gynostemma pentaphyllum), listy lotosu (Folium nelumbinis), semená kassie tory – rastliny patriacej medzi strukoviny (Cassia tora), a v Číne po tisíce rokov známy koreň stavikrvu mnohokvetého (Polygonum multiflorum). Na podporu účinku vyššie zmienených zložiek tento produkt obsahuje aj 6 druhov zeleného čaju .

Čajové lístky sa sušia a spracujú použitím malého množstva pary. Čo je najdôležitejšie – neprejdú procesom fermentácie, preto si uchovajú cenné vitamíny a minerály. Byliny použité na výrobu TIENS Antilipidového čaju sú určené na podporu a všestrannú revitalizáciu tela. Hoci väčšina z nich má čistiace a antioxidačné vlastnosti, každý z nich má svoje špecifické kvality. Napríklad, semená kassie podporujú zrak a koreň čínskeho stavikrvu má pozitívny vplyv na stav vlasov.

ÚČINKY

Zložky TIENS Antilipidového čaju pomáhajú telu dosiahnuť celkovú rovnováhu:

 • Podporujú odstraňovanie toxínov a majú antioxidačné účinky.
 • Pomáhajú udržiavať správnu hladinu lipidov v krvi.
 • Majú pozitívny vplyv na zrak.
 • Povzbudzujú prirodzenú obranyschopnosť tela.

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

Jeden pohár čaju dvakrát denne, ráno a večer. Zalejte 1 vrecúško čaju pohárom horúcej vody (70-80 °C). Najvhodnejšie je pohár prikryť a nechať 10 minút lúhovať.

Výživový doplnok, ktorý je čistým a prírodným zdrojom omega-3 mastných kyselín , nezanechávajúci žiadnupachuťKrill, ktorý sa používa na výrobu TIENS KARDI, pochádza z Antarktídy, kde sú najčistejšie vody planétyAntarktický krill je najrýdzejším zdrojom morských omega-3 mastných kyselín na svete.
Z najčistejších vôd na svete

POPIS

Výhody  TIENS KARDI

 • Pomáha udržiavať srdce a srdcovocievny systém v dobrej kondícii
 • Pomáha udržiavať správnu hladinu LDL cholesterolu
 • Podporuje zdravé kĺby a prispieva k dobrému stavu kĺbov
 • Vyživuje bunkové membrány, prispieva k zlepšeniu fungovania mozgu a kapacity pamäte
 • Podporuje správnu funkciu nervového systému
 • Obohatený o antioxidanty

Čo je krill?

Krill je súhrnný názov pre drobné polopriestvitné kôrovce podobné krevetám, ktoré hojne žijú v niektorých oceánoch našej planéty, a to predovšetkým v Antarktickom (južnom).

Krill sa zbiera ako zdroj potravy od začiatku devätnásteho storočia, dokonca možno i skôr,  v Japonsku, kde je cenený ako lahôdka.

Dnes je krill uznávaný ako rastúci a účinný zdroj morských omega-3 mastných kyselín, ktoré prinášajú mnohé zdravotné výhody.

Prečo olej z krillu?

Malý, červený a účinný

 • Rýchlejšia a ľahšia absorpcia ako u rybieho oleja
 • Bez rybacej pachuti a refluxu
 • 100% prírodný a bez znečistenia (pochádza z čistých, neznečistených vôd)
 • Najčistejší zdroj morských omega-3 mastných kyselín na svete
 • Zbieraný ekologickým a udržateľným spôsobom

HLAVNÉ ZLOŽKY

Olej z krillu

Jedinečnosť oleja z krillu spočíva v tom, že poskytuje omega mastné kyseliny vo forme fosfolipidov. Fosfolipidy tvoria štrukturálny základ bunkových membrán v našom tele. Organizmus olej z krillu ľahko rozpozná, prijíma, vstrebáva a využíva.

Vďaka tomu aj nižšia dávka oleja z krillu vie poskytnúť lepšie výsledky ako tradičný omega-3 olej získaný z rýb.

Omega-3 kyseliny z krillového oleja obsahujú bohatú zásobu astaxantínu, ktorý je bohatým zdrojom antioxidantov.

Astaxantín je červené farbivo vyskytujúce sa v krille. Je to veľmi účinný antioxidant, ktorý pomáha telu v boji s voľnými radikálmi. Voľné radikály spôsobujú rôzne ochorenia a urýchľujú proces starnutia. Astaxantín je preto známy ako prostriedok spomaľujúci proces starnutia.

Pre naše zdravie sú nevyhnutné dve esenciálne mastné kyseliny v omega-3 olejoch – DHA a EPA. Tieto esenciálne mastné kyseliny nielenže udržiavajú naše celkové zdravie, ale tiež podporujú dobrý stav srdca a prirodzenú obranyschopnosť tela.

Láskavec chvostnatý (známy aj ako “amarant”)

Láskavec chvostnatý – amarant , je rastlina s bohatým obsahom stanolov a skvalénu. Skvalén prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi a má schopnosť znižovať koncentráciu triglyceridov.

Semienka láskavka okrem toho, že obsahujú cenné vitamíny skupiny B, esenciálne minerály, ako vápnik, železo, draslík, zinok, meď a mangán, obsahujú taktiež komplexné bielkoviny bohaté na esenciálne aminokyseliny.

Rakytník rešetliakovitý

Rakytník rešetliakovitý je mimoriadne bohatým prírodným zdrojom vitamínov (obsahuje15-krát viac vitamínu C ako pomaranče), karotenoidov a flavonoidov. Obsahuje účinné antioxidanty, ktoré spomaľujú proces starnutia a zlepšujú vzhľad pleti.

Rakytník rešetliakovitý je známy tým, že pomáha udržiavať  homeostázu cholesterolu a upravuje krvný tlak, pretože je bohatým zdrojom nenasýtenej omega-7 kyseliny palmitolejovej. Pomáha znižovať hladinu LDL zlého cholesterolu a zvyšovať hladinu HDL dobrého cholesterolu v našich tepnách.

Ekologický zber krillu

Olej z krillu sa získava použitím patentovanej technológie pre ekologický zber, ktorý pomáha zastaviť rozvrat životného prostredia. Pre zachovanie vysokej kvality krillu, po jeho šetrnom zbere nasleduje okamžité starostlivé spracovanie.

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

1-2 kapsuly denne

OBSAH

30 kapsúl x 501,4 mg

REGENERÁCIA

Vlastnosti kordycepsu, „zázračnej huby“, sú v čínskej medicíne známe od prastarých čias. Najnovšie vedecké výskumy potvrdili tieto poznatky poukázaním na početné kvality Cordycepsu sinensis, ktorý posilňuje prirodzenú obranyschopnosť, jednotlivé telesné funkcie a celkový pocit pohody. 

POPIS

Cordyceps sinesnsis, alebo aj  Ophiocordyceps sinensis – čo predstavuje od roku 2007 vedecký názov druhu, je známy aj ako huba – húsenica alebo jednoducho kordyceps. Počas teplých mesiacov rastie ako huba, avšak v zime sa stane jeho hostiteľom larva istého druhu motýľa. Aby huba prežila, zabije a mumifikuje telo hmyzu a čerpá z neho živiny. Kordyceps sa prirodzene vyskytuje v Tibete and Nepále v nadmorskej výške od tri do päťtisíc metrov nad morom.

Po jeho objavení pred jeden a pol tisíc rokmi himalájskym pastierom si rýchlo našiel uplatnenie v čínskej prírodnej medicíne najmä na dodanie energie a ako prípravok  proti starnutiu pôsobiaci ako prevencia demencie a na zlepšenie fyzickej kondície. Vďaka svojmu vzácnemu výskytu a „zázračným“ účinkom kordyceps dosahuje veľmi vysokú cenu. V starobylej Číne si mohol kordyceps dovoliť len cisársky dvor a aristokracia. V súčasnosti je táto „zázračná huba“ pestovaná v bioreaktoroch. Ročná produkcia sa ráta v miliónoch ton, preto môže každý profitovať z jej výnimočných kvalít.

TIENS vyrába tento výnimočný výživový doplnok použitím vysoko vyspelej biotechnológie, ktorá zároveň zachováva prirodzený obsah účinných látok prípravku.

HLAVNÉ ZLOŽKY

Hlavnými zložkami TIENS Kordycepsu sú kordycepín a adenozín – aktívne látky, ktorých prítomnosť v hube určuje kvalitu kultivácie. Zohrávajú významnú úlohu v širokom spektre biologických procesov, napríklad v medzibunkovom prenose energie. Ďalšími aktívnymi látkami sú polysacharidy, kyselina cordycepic a vitamíny A, B, C, E, 16 druhov aminokyselín, superoxid dismutázu (SOD) ako aj zinok, selén, magnézium, železo a draslík.

ÚČINKY

 • Zvyšuje celkovú odolnosť tela.
 • Zlepšuje chuť do jedla, prospešnú najmä počas rekonvalescencie.
 • Dodáva energiu, zvyšuje výdrž, znižuje únavu, čím zlepšuje športové výkony.
 • Vykazuje antivírusové a antibakteriálne účinky, napríklad aj proti zlatému stafylokokovi Staphylococcus aureus.
 • Pomáha vyrovnávať metabolizmus cukru v krvi.
 • Posilňuje dýchaciu sústavu, zvyšuje výkonnosť pľúc a využívanie kyslíka (zrýchľuje adaptáciu buniek na nízku hladinu kyslíka).
 • Zvyšuje potenciu u mužov.

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

1 – 2 kapsule prípravku dvakrát denne. Tento produkt by sa mal užívať na prázdny žalúdok medzi jedlami a zapiť teplou vodou.

DÔLEŽITÁ POZNÁMKA

Tento výživový doplnok nie je vhodný pre tehotné ženy a dojčiace matky a pre deti vo veku do 12 rokov.

Prípravok Kordyceps môže znižovať účinnosť niektorých imunosupresívnych liekov (liekov znižujúcich činnosť imunitného systému používaných, napríklad ako prevenciu odmietnutia transplantátov), preto o jeho užívaní informujte svojho lekára.

Podľa Číňanov je zdravý tráviaci systém garanciou zdravia celého tela. Vďaka zlým stravovacím návykom a nadmernému stresu sa čoraz častejšie vyskytujú rôzne žalúdočné a črevné poruchy. TIENS vytvoril Digest – prírodný doplnok na podporu správneho fungovania tráviaceho systému.

POPIS

TIENS Digest obsahuje dietetickú vlákninu, vrátane inulínu, jablčného pektínu a celulózy, ale aj ľanových semienok a anízu a živých bakteriálnych kultúr: bifidobaktérií a acidofilov lactobacillus acidophilus.

Vláknina, hoci nie je strávená enzýmami ľudského tráviaceho traktu, pozitívne ovplyvňuje jeho fungovanie. Absorbovaním vody zväčšuje svoj objem. Podporuje peristaltiku čriev.

Pektíny sú vo vode rozpustné zložky dietetickej vlákniny nachádzajúce sa v bunkových stenách rôznych rastlín. Denný príjem 6 gramov pektínu prispieva k udržiavaniu zdravej hladiny cholesterolu v krvi.

Ľanové semená sú jedným z najobľúbenejších produktov prírodnej medicíny. Používajú sa v bylinkárstve ako gastroprotektívna látka zmierňujúca neduhy tráviaceho systému.

HLAVNÉ ZLOŽKY

inulín, jablčný pektín, ľanové semená (Linum usitatissimum), bifidobaktérie, Lactobacillus acidophilus, plody anízu (Pimpinella anisum)

ÚČINKY

 • vláknina podporuje peristaltiku čriev, uľahčuje vylučovanie a zmierňuje nafukovanie, zlepšuje trávenie,
 • probiotické baktérie prospievajú prirodzenej bakteriálnej flóre tráviaceho traktu,
 • pektíny pomáhajú regulovať hladinu cholesterolu v krvi,
 • ľanové semená pôsobia gastroprotektívne.

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

6 tabliet denne

OBSAH

90 tabliet x 400 mg

Regenerácia

TIENS Cesnakový olej

Antibakteriálne účinky cesnaku si ľudstvo cení už od staroveku. Celé stáročia sa pestuje v strednej Ázii, Indii a v Číne. Hoci v mnohých krajinách sa dnes používa najmä ako dochucovadlo, stal dôležitým materiálom pre výrobu prírodných potravinových doplnkov.

POPIS

Cesnak (lat. Allium sativum) je rastlina s jednou z najširších škál pôsobenia na ľudské telo. Jeho účinky boli dôkladne preskúmané a zdokumentované. Najstaršie záznamy o využití cesnaku siahajú do čias 3 000 rokov pred n. l. Odvtedy sa cesnak po stáročia používa ako používa ako korenina a konzervačný prostriedok, ale aj ako pomoc pri infekčných stavoch a parazitických nákazách tráviaceho traktu. Moderné vedecké výskumy nielenže potvrdili dezinfekčné, bakteriostatické a antiparazitické účinky cesnaku, ale tiež dokázali množstvo ďalších, predtým neznámych vlastností cesnaku. Najvýznamnejšou z nich je celkové posilnenie krvného obehu.

HLAVNÉ ZLOŽKY

Výživový doplnku TIENS Cesnakový olej obsahuje výťažok z cesnaku (cesnakový olej). 3 kapsuly výťažku zodpovedajú 10 hlávkam cesnaku. Tento produkt je bez zápachu.

Medzi najdôležitejšie zložky cesnaku z farmakologického hľadiska patria tie, ktoré obsahujú organické zlúčeniny síry. Práve tie zaručujú jeho charakteristické vlastnosti. Patrí medzi mne aliín, ktorý sa mení na alicín, ktorý sa zase transformuje na ajoén, alyl oligo- a polysulfidy ako aj vinylsulfidy. Cesnak ďalej obsahuje flavonoidy, nukleozidy, enzýmy, vitamíny (A, C a ďalšie) a mikro- a makro-elementy (napríklad draslík, železo, fosfor, sodík a vápnik). Zlúčeniny typické pre cesnak sú obsiahnuté aj v cesnakovom esenciálnom oleji. Ten sa získava parnou destiláciou popučeného cesnaku. Po prvý raz ho vyrobili koncom 19. storočia. Esenciálny olej z cesnaku obsahuje zmes rôznych polysulfidov zodpovedných za jeho chuť a arómu. Zloženie cesnakového oleja závisí od  jeho pôvodu a doby zberu. Olejový výťažok obsahuje najmä diallyl disulfidy, allyl trisulfidy a allyl metyl trisulfidy.

ÚČINKY

 • pokusy dokázali, že olej získaný z cesnaku podporuje zdravý cievny systém,
 • výsledky výskumov tiež potvrdzujú, že cesnak podporuje prietok krvi vo vlásočniciach,
 • mnohé výskumy uvádzajú, že cesnak pomáha udržiavať normálnu hladinu cholesterolu a tukov krvi. Ukazujú, že cesnakový olej má pozitívny vplyv na metabolizmus cukru v tele.
 • cesnakový olej pomáha udržiavať zdravé fungovanie dýchacej sústavy. Jednou z najvýznamnejších vlastností cesnaku sú jeho antioxidačné účinky, cesnak pomáha zvýšiť antioxidačnú schopnosť tela.

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

Užívajte ako doplnok vašej stravy 2 kapsuly 3-krát denne spolu s jedlom.

TIENS Spirulina je výživový doplnok so širokým spektrom účinkov. Vysoký obsah ľahko vstrebateľných bielkovín, vitamínov, minerálov a ďalších látok nevyhnutných pre ľudské telo z nej robí potravinu 21. storočia. A práve vďaka svojej výnimočnej nutričnej hodnote spirulina obohacuje stravu astronautov počas vesmírnych expedícií. 

POPIS

Spirulina sa na Zemi objavila zhruba pred 3,5 miliardami rokov a je jednou z najstarších foriem života na našej planéte. V prírode sa vyskytuje v plytkých rybníkoch a jazerách s vyšším pH a vysokou slanosťou – v Afrike, Ázii a Južnej Amerike. Materiál na výrobu TIENS Spiruliny pochádza z jazera Chenghai v provincii Yunnan v Číne. Ide o čistú oblasť bez znečistenia.

Biomasa tejto modrozelenej kyanobaktérie tvorila súčasť stravy už u Aztékov a afrických kmeňov žijúcich v okolí jazera Čad. Pre moderné ľudstvo bola spirulina objavená v roku  1940 a od polovice šesťdesiatych rokov bola podrobená podrobnému skúmaniu. Preto dnes poznáme jej zloženie, bohatú výživovú hodnotu a prínos pre zdravie.

ÚČINNÉ ZLOŽKY

TIENS Spirulina obsahuje výťažok z Arthrospira platensis – jedného z druhov spiruliny. Až 55-70 % obsahu spiruliny tvoria ľahko vstrebateľné bielkoviny (spolu so všetkými exogénnymi aminokyselinami, ktoré si telo samo nedokáže syntetizovať, a preto ich musíme prijímať v strave). Okrem toho spirulina obsahuje množstvo polysacharidov (glukosamínu, glykogénu), ľahko vstrebateľných  makro- a mikroelementov (železa, fosforu, draslíka, vápnika, zinku, selénu, chrómu a medi), vitamínov (skupiny B, C, D a E), nenasýtených mastných kyselín (GLA – kyseliny gama linolénovej), pigmentov (vrátane karotenoidov, chlorofylu, xantofylov a fykocyanínu). Je vedecky dokázané, že spirulina neobsahuje toxické zlúčeniny produkované inými kyanobaktériami.

Bunkové steny buniek spiruliny neobsahujú celulózu, preto sa ich obsah okamžite vstrebáva (medzi 85% a 95%) omnoho efektívnejšie ako v prípade živočíšnych alebo rastlinných proteínov.

ÚČINKY

Liečivé účinky spiruliny boli a sú predmetom podrobného štúdia a sú experimentálne dokázané. Konzumácia spiruliny prospieva životne dôležitým funkciám ľudského tela:

 • Modré farbivo (fykocyanín) prítomné v Arthrospira platensis zvyšuje schopnosť tela  neutralizovať voľné radikály (nadmerné množstvo voľných radikálov oslabuje imunitu, urýchľuje starnutie a vytvára priaznivé podmienky pre vznik rôznych chronických ochorení) tým, že podporuje prirodzenú obranyschopnosť tela. Aktivitu fykocyanínu zvyšujú ďalšie prírodné antioxidanty obsiahnuté v spiruline, napríklad beta-karotén alebo esenciálna mastná kyselina gama-linolénová (GLA).
 • Zvyšuje celkovú výdrž organizmu zvyšovaním počtu buniek tvoriacich protilátky.Pomáha vyrovnávať hladinu tukov v krvi. Ďalšia zlúčenina prítomná v spiruline – chlorofyl – podporuje zdravé pohyby čriev.  
 • Konzumácia spiruliny pomáha pri udržiavaní optimálnej telesnej hmotnosti. Zrýchľuje metabolizmus a zastavuje hromadenie tuku.
 • Má protialergické účinky – zmierňuje príznaky sennej nádchy.
 • Podporuje proces tvorby krvných buniek v kostnej dreni.
 • Zlepšuje rovnováhu črevnej flóry.
 • Prispieva k zmierneniu žalúdočno-črevných porúch.
 • Ako zdroj ľahko vstrebateľného železa pôsobí preventívne proti anémii a účinne ju odstraňuje.
 • Zlepšuje regeneráciu kože a slizníc.
 • Pri použití v kozmetológii je veľmi dobre vstrebávaná ľudským tkanivom, pretože chemické zloženie cytoplazmy spiruliny je podobné ľudskej plazme. Vo forme masky zaručuje regeneráciu, spevnenie a omladenie pleti.
 • Vďaka bohatému obsahu výživných látok je výborným doplnkom stravy pre vegetariánov a vegánov, starších ľudí, osoby v rekonvalescencii a ľudí s nízkym podielom bielkovín v strave.

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

2 kapsuly trikrát denne.

DOPLŇUJÚCE INFORMÁCIE O PRODUKTE

Balenie
100 kapsúl
Obsah
35.0 g

Ázijské ženy sú vo vynikajúcej fyzickej forme. V porovnaní so svojimi rovesníčkami zo Západu majú silnejšie kosti, menej často trpia osteoporózou, rakovinou prsníka a chorobami srdca. Darí sa im to vďaka strave bohatej na sójové bôby s obsahom prírodných rastlinných estrogénov.  A práve na báze tejto zložky – sóje – spoločnosť TIENS vyvinula výživový doplnok pre ženy – Kangli.

POPIS

Žiadne iné hormóny nespájame so ženstvom viac ako estrogény, zrejme vďaka tomu, že zodpovedajú za reguláciu menštruačného cyklu a formovanie ženských kriviek.  Táto skupina hormónov ovplyvňuje aj metabolizmus tukov, vápnika a bielkovín v ženskom tele, ženské libido a emócie. Pôsobí aj na zrážanlivosť krvi. Narušenie hladiny estrogénu teda prináša nielen zdravotné problémy, ale odráža sa aj na prirodzenej kráse a psychike ženy. Vekom produkcia estrogénu pomaly ale systematicky klesá. Tento proces sa začína okolo tridsiatky a v nasledujúcom desaťročí sa zintenzívňuje. V tomto období pleť stráca pevnosť, objavujú sa vrásky a výkyvy nálad. Hladinu estrogénu neovplyvňuje len vek, ale aj zlé stravovanie, nedostatok fyzického pohybu alebo stres. Ak si chceme zlepšiť náladu a podporiť svoju prirodzenú krásu, stojí za to zamerať sa na udržanie správnej hladiny tohto hormónu.

V tom nám vedia pomôcť výživové doplnky s obsahom sóje, ako je Kangli. Ukázalo sa, že sójové izoflavóny obsiahnuté v sóji pripomínajú svojou štruktúrou estrogén.  Vo vedeckej literatúre sa izoflavóny opisujú ako zlúčeniny podobné estrogénu, čo neznamená, že na telo vplývajú rovnako ako estrogény. V skutočnosti vplývajú na receptory inak ako skutočný estrogén a ich pôsobenie môže byť pro-estrogénové, anti-estrogénové alebo neutrálne.

HLAVNÉ ZLOŽKY

Hlavnou zložkou TIENS Kangli sú sójové izoflavóny, tzn. prírodné rastlinné estrogény (fyto-estrogény) obohatené o silné antioxidanty: vitamín C a vitamín E.

Sójové izoflavóny po vstupe do tela napodobňujú pôsobenie estrogénov. Vitamín C prítomný v Kangli bojuje proti voľným radikálom, stimuluje produkciu nového kolagénu a prispieva k normálnemu fungovaniu imunitného systému. Vitamín E chráni bunky pred poškodením voľnými radikálmi tým, že ich mení na neutrálne látky, ktoré telo vylúči močom.

ÚČINKY

 • vitamín C chráni bunky pred oxidatívnym stresom a stimuluje tvorbu kolagénu pre normálne funkcie pokožky,
 • vitamín C sa podieľa na normálnom fungovaní imunitného systému,
 • vitamín C pomáha zmierňovať únavu a vyčerpanosť a podporuje zdravé fyziologické funkcie,
 • vitamín C zvyšuje vstrebávanie železa,
 • vitamín E pomáha chrániť bunky pred oxidatívnym poškodením.

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

Užívajte 2 kapsuly denne, jednu ráno a jednu večer.

DÔLEŽITÁ POZNÁMKA

TIENS Kangli by nemali užívať tehotné ženy a dojčiace matky.

Podľa čínskej medicíny denná konzumácia čo i len pár datlí je zárukou dlhovekosti. Ich priaznivé účinky na ľudský organizmus boli objavené už v staroveku a potvrdzuje ich moderná veda. Existujú dôkazy, že čínske datle ako doplnok stravy sú vhodné pre ľudí každého veku.

POPIS

Ziziphus jujuba (jujube, čínske datle) pôvodom z Číny, sú členom prvej skupiny funkčných potravín zahŕňajúcej potraviny, ktoré okrem výživovej hodnoty majú aj pozitívny vplyv na zdravie a celkovú kondíciu. Už pred 3 000 rokmi Číňania vyrábali víno fermentáciou čínskych datlí. Bolo považované za prospešný nápoj a podávalo sa na oficiálnych recepciách. Následne sa na jujube zamerala aj medicína. V súčasnosti sú súčasťou výživových doplnkov. TIENS Koncetrovaná datľová šťava obsahuje výťažok z čínskych datlí z Cchang-čou v provincii Che-peji vo východnej Číne. Patentovaná technológia umožňuje plne zachovať bioaktívne vlastnosti plodov.

 

ZLOŽKY

TIENS Koncentrovaná datľová šťava je výťažkom z vysokokvalitných plodov jujube odrody Golden Silk (zlatý hodváb). Čínske datle, ako sa toto ovocie tiež nazýva, sú charakteristické vysokou výživovou hodnotou a sú bohatým zdrojom vitamínov a minerálov. Vďaka vysokému obsahu vitamínu C, účinnému antioxidantu, sú označované za „prírodný vitamín C“. Jujube obsahuje napríklad 70 až 80-krát viac vitamínu C v porovnaní s jablkom. Je tiež bohatým zdrojom vitamínov skupiny B, ktoré podporujú metabolizmus, znižuje únavu a zlepšuje funkčnosť imunitného a nervového systému. Čínske datle sú výborným zdrojom železa, draslíka, magnézia a vápnika. Jujube obsahuje 18 z 24 aminokyselín nevyhnutných pre správne fungovanie tela. Avšak najprospešnejšou zložkou extraktu z čínskych datlí  je adenozín monofosfát, v skratke cAMP. Táto zlúčenina je zodpovedná za zlepšenie prenosu medzibunkových signálov tým, že vplýva na vnútrobunkové impulzy. V ľudskom tele cAMP, okrem iných vecí, zrýchľuje komunikáciu v rámci nervovej sústavy. To znamená, že upokojuje nervy a zlepšuje kvalitu spánku.

ÚČINKY

Podľa vedeckých publikácií čínske datle Ziziphus jujuba (Jujube Zlatý hodváb) obsahujú:
–    vitamín C, ktorý chráni bunky tela pred oxidačným stresom, znižuje únavu a posilňuje prirodzenú odolnosť organizmu,
–    vitamín B1 podporuje normálne fungovanie srdca,
–    vitamín B2, ktorý chráni bunky pred oxidatívnym stresom, udržiava normálny zrak a zlepšuje stav pleti,
–    vitamín B6, ktorý je nevyhnutný pre normálnu tvorbu červených krviniek,
–    draslík, ktorý reguluje správne fungovanie nervovej sústavy,
–    železo, ktoré určuje kapacitu krvi prenášať kyslík, uľahčuje trávenie a normalizuje fungovanie obranných systémov tela,
–    vápnik, ktorý je nevyhnutný je nevyhnutný pre kontrakcie svalov, zrážanlivosť krvi a vodivosť nervových impulzov. Je nevyhnutný pre udržanie zdravých kostí a zubov.

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

1 ampulka denne. Šťavu je možné zriediť v teplej alebo prevarenej vode, podľa osobných preferencií. Pred konzumáciou dobre potraste. Po otvorení spotrebujte do 2 dní. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

V tradične čínskej medicíne sa prikladá veľký dôraz na fungovanie tráviaceho systému. Podľa Číňanov je to základ zdravia, preto sa veľkej obľube tešia výživové doplnky, ktoré zlepšujú trávenie. TIENS FOS Sirup patrí medzi ne.

POPIS

Črevná mikroflóra má zásadný vplyv na naše zdravie. Obsahuje zdraviu prospešné kmene aj také, ktoré majú na telo negatívny vplyv. Podľa údajov najnovších výskumov obýva črevá 400 až 500 rôznych druhov mikróbov. Ľudské črevné baktérie tvoria celkovú masu 1 až 1,5 kilogramu. Zloženie črevnej mikroflóry je kľúčové pre správne fungovanie celého tela. Zároveň však platí, že rovnováhu tohto špecifického „ekosystému“ môžu ľahko narušiť napríklad lieky, stres, alebo jednoducho proces starnutia.

V tráviacom trakte zdravého človeka prevládajú prospešné probiotické baktérie (bifidobaktérie laktobacily). Medzi ich činnosti okrem iného patrí aj potláčanie a obmedzenie rastu mikroorganizmov, ktoré majú negatívny vplyv na zdravie, zmierňovanie laktózovej intolerancie, antialergické pôsobenie, protirakovinové a imunologické pôsobenie, prevencia osteoporózy a zubného kazu. Aby sme zvýšili populáciu prospešných baktérií v črevnej mikroflóre, môžeme ju podporiť konzumáciou kyslomliečnych výrobkov alebo farmaceutických preparátov. Rast probiotických organizmov môžeme dosiahnuť aj tým, že zahrnieme do stravy prebiotiká. Sú to nestráviteľné zložky potravy, ktoré stimulujú rast a aktivitu baktérií obývajúcich hrubé črevo a prispievajú k dobrému zdraviu svojho hostiteľa.  Podľa čínskej medicíny sa dobré zdravie začína v hrubom čreve.

Výhodou prebiotík je fakt, že sa rozkladajú až v hrubom čreve a ich prechod predošlými časťami tráviaceho traktu neovplyvňuje ich vlastnosti. Opisované prebiotiká vyrábané v priemyselnom meradle sú doposiaľ všetky sacharidy. Obsahujú množstvo nestráviteľných oligosacharidov a polysacharidov. Medzi prebiotické polysacharidy patrí inulín a niektoré typy škrobov odolné voči pôsobeniu tráviacich enzýmov. Medzi oligosacharidy so zdokumentovanými prebiotickými vlastnosťami patria fruktooligosacharidy (FOS). A presne na týchto vlastnostiach je založený výživový doplnok TIENS FOS Sirup.

ZLOŽKY

Fruktooligosacharidy (FOS) majú menej kalórií ako sacharóza a sú menej sladké, preto nepodporujú rozvoj zubného kazu. Navyše sú fermentované baktériami druhu bifidobaktérie a laktobacily prospešnými pre hostiteľa. Výsledný produkt metabolizmu týchto baktérií vytvára nepriaznivé podmienky pre rast „zlých“ baktérií. FOS sú prítomné v mnohých obľúbených druhoch zeleniny, napr. v cibuli, cesnaku a artičokoch, ale ich množstvo v potrave zvyčajne nie je dostatočné na to, aby viditeľne zlepšilo zdravie. Preto vzniká potreba dodávať ich do tela výživovými doplnkami. Zahrnutie FOS Sirupu do denného stravovania vedie k zvýšeniu výskytu bifidobaktérií v črevách. Množia sa 10 alebo dokonca 100-násobne rýchlejšie ako pred užívaním tohto doplnku. Takýmto spôsobom FOS Sirup reguluje bakteriálnu črevnú flóru.

ÚČINKY

 • Zložky prítomné v TIENS FOS Sirupe zlepšujú trávenie.
 • Stabilizujú črevnú mikroflóru po poruchách tráviaceho traktu.
 • Zlepšujú vstrebávanie mnohých prvkov, napríklad vápnika, horčíka, zinku a železa.
 • Majú čistiaci účinok. Spolu s obmedzením neprospešných baktérií v hrubom čreve je obmedzené aj množstvo produktov ich metabolizmu vykazujúcich genotoxickú aktivitu.
 • Pomáhajú vyrovnávať hladinu lipidov v krvi.
 • Posilňujú prirodzenú obranyschopnosť tela.
 • Pomáhajú udržiavať zdravú hmotnosť.

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

Užívajú sa 1-2 vrecúška denne. Je možné použiť ako sladidlo do akéhokoľvek nápoja, na ovocie, cereálie alebo pridať do jogurtu.

Med nie je jediným dokonalým produktom práce včiel. Tento nesmierne užitočný hmyz vyrába taktiež včelí tmel známy ako propolis. Propolis bol používaný dokonca už starými Egypťanmi, Grékmi a Asýrčanmi, najčastejšie ako prostriedok na hojenie rán, na posilňovacie imunitného systému a na ochorenia tráviaceho traktu.

POPIS

Propolis je zmes rastlinných živíc, ktoré včely zbierajú z púčikov určitých rastlín a stromov, napríklad topoľov, briez alebo gaštanov. Púčiky týchto rastlín sú pokryté látkou, ktorá ich chráni pred baktériami, roztočmi, plesňami a hmyzom. Včely tieto vlastnosti využívajú a pokrývajú nimi časti úľov, ktoré tým izolujú a dezinfikujú telá mŕtvych škodcov, ktoré napadnú úľ a sú príliš veľké na to, aby ich odstránili. Korene lekárskeho využitia človekom siahajú do čias staroveku.

HLAVNÉ ZLOŽKY

Propolis obsahuje niekoľko stoviek rôznych chemických zlúčenín. Ich pomery sa rôznia podľa miesta ich pôvodu. Všeobecne propolis obsahuje: živice, rastlinné vosky a včelí vosk, esenciálne oleje, proteíny, mikroprvky (meď, kremík, mangán, horčík, zinok) vitamíny skupiny B, E, H a P. Všetky tieto prvky a zlúčeniny prispievajú k zdravotným prínosom propolisu.

Repík lekársky (Agrimonia eupatoria) má už stovky rokov široké využitie v prírodnej medicíne. Okrem iného obsahuje flavonoidy, taníny, esenciálne oleje, vitamín K. Moderný výskum dokázal, že liehovo-vodný a vodný výťažok z tejto rastliny podporuje prirodzenú obranyschopnosť tela a zvyšuje odolnosť organizmu. Vitamín C chráni bunky pred oxidatívnym poškodením, podporuje normálne fungovanie imunitného systému a pomáha zmierňovať únavu a vyčerpanosť.

ÚČINKY

Zložky produktu majú nasledovné účinky:

 • repík lekársky podporuje prirodzenú obranyschopnosť tela a zvyšuje odolnosť organizmu,
 • vitamín C prispieva k normálnemu fungovaniu imunitného systému,
 • vitamín C pomáha chrániť bunky pred oxidatívnym stresom,
 • vitamín C prispieva k zmierňovaniu únavy a vyčerpanosti a podporuje normálne psychické funkcie,
 • vitamín C prispieva k správnemu fungovaniu nervovej sústavy.

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

Užívajte 2 tabletky prípravku 3-krát denne; nechajte pomaly rozpustiť v ústach.

OBSAH

60 tabliet x 400 mg

POZNÁMKA

Tento prípravok by nemali užívať osoby alergické na včelie produkty, alebo ľudia trpiaci autoimunitným ochorením.

Výživa

Vápnik je jedným z najdôležitejších chemických prvkov podieľajúcich sa na stavbe a regulácii nášho tela. Je zodpovedný za udržiavanie zdravých kostí a zubov. Správna koncentrácia tohto prvku zabezpečuje normálnu zrážanlivosť krvi a podporuje správne fungovanie svalov a prenos nervových vzruchov. Odporúčanú dávku vápnika by sme mali získať z potravy, ktorú jeme. Ak sa však chceme vyhnúť nedostatku vápnika v organizme, je namieste zvážiť užívanie výživového doplnku.

POPIS

Vápnik je chemický prvok nevyhnutný pre život. Je zodpovedný za mnoho funkcií v našom tele, napríklad za normálne fungovanie tráviacich enzýmov a zrážanlivosť krvi. Zabezpečuje aj normálne fungovanie svalov a nervovej sústavy. A predovšetkým, vápnik je základným stavebným blokom kostí a zubov. Čím viac tohto prvku svojmu telu dodáme v detstve a počas dospievania, tým vyššia je šanca, že budeme mať vyššiu hustotu v takzvanom vrchole hustoty kostného tkaniva, ktorý sa dosahuje zhruba okolo 30. roku života. Vo veku medzi 30. a 50. rokom života je hustota stabilná, potom začína klesať. Vápnik pomáha znižovať stratu minerálov z kostí v postmenopauzálnom období života ženy. Nízka minerálna hustota kostí je rizikovým faktorom pre vznik osteoporotických zlomenín. Avšak tento proces sa môže začať aj skôr, keďže až 99% vápnika je uloženého v kostiach a len 1% v tkanivách. Telo samotné sa snaží udržiavať správnu hladinu vápnika. V prípade neadekvátneho prísunu vápnika sa začne uvoľňovať vápnik z kostí a to znamená, že dochádza k dekalcifikácii kostí. Nedostatok vápnika blokuje udržiavanie zdravých kostí a zubov. Dospelý človek potrebuje okolo 1000 mg denne. Potreba vápnika sa však počas života mení v závislosti od veku a aj od pohlavia.Deti a dospievajúci v období intenzívneho rastu, tehotné a dojčiace ženy, ženy v menopauze a starší ľudia potrebujú viac vápnika. Z kvalitnej stravy dokážeme získať od 400 do 800 mg vápnika denne, predovšetkým z mlieka, syrov, jogurtu a iných mliečnych produktov. Aj ryby sú bohatým zdrojom vápnika. Okrem toho, vstrebávanie vápnika môže znižovať pitie veľkého množstva čaju, kávy, alkoholu a konzumácia mnohých ďalších látok, napr. kyseliny fytovej obsiahnutej v obilninách a zelenine, oxalátov (štavelanov), častí nerozpustnej vlákniny, prebytok fosforu. Strava bohatá na cukry, tuky a kuchynskú soľ tiež znižuje vstrebávanie vápnika. V prípade rizika nedostatku vápnika, je popri správnom stravovaní potrebné dopĺňanie vápnika. TIENS vytvorilo sériu kalciových výživových doplnkov podľa rôznych potrieb organizmu. Výživný super kalciový prášok je univerzálny produkt s obsahom vápnika a celého radu vitamínov. Všetky druhy TIENS kalciových výživových doplnkov obsahujú organický iónový vápnik, výborne vstrebateľný v ľudskom tele (približne 95%).

ZLOŽKY

Preparát obsahuje ľahko asimilovateľné ionizované zlúčeniny vápnika získané z kostí mladého hovädzieho dobytka. Je dôležité pripomenúť, že vápnik sa prirodzene nachádza v iónovej forme. Po tom ako vstúpi do tela sa jeho forma zmení na molekulárnu (nerozpustnú kalciovú soľ). Takáto molekula nedokáže preniknúť do bunky, pretože cez bunkovú membránu preniknú len ióny.  Preto je najlepšie užívať doplnky obsahujúce ionizovaný vápnik, nie uhličitan vápenatý (získavaný napríklad z lastúr ustríc), ktorý je menej stráviteľný a môže neutralizovať žalúdočné šťavy. Vitamíny pomáhajú telu absorbovať vápnik, preto je dôležitá ich prítomnosť v preparáte. Vitamín D prispieva k normálnemu vstrebávaniu vápnika a fosfátu v tele, čo znamená, že množstvo vápnika a fosforu absorbovaného v tenkom čreve z potravy do krvi vo veľkej miere závisí od tohto vitamínu. Nedostatok vitamínu D znižuje vstrebateľnosť vápnika, aj keď je v strave dostatok tohto mikroelementu. To môže napokon viesť k demineralizácii kostí. Navyše vitamín D prispieva k normálnemu fungovaniu imunitného systému, teda jeho nedostatok zvyšuje riziko vzniku infekcie. Ďalšia zložka nachádzajúca sa v tomto produkte – vitamín C – zvyšuje ochranu buniek pred oxidatívnym stresom; to znamená, že poskytuje ochranu pred voľnými radikálmi. Vitamín C zabezpečuje normálnu tvorbu kolagénu pre správne fungovanie krvných ciev, kostí, pokožky, zubov, chrupaviek a ďasien. Prípravok TIENS tiež obsahuje vitamín A. Vitamín A prispieva k normálnemu fungovaniu imunitného systému a zohráva úlohu v procese špecializácie buniek (to znamená, že bunka patrí k špecifickému tkanivu a osvojí si vykonávanie špecifickej funkcie), zatiaľ čo železo prispieva k normálnemu fungovaniu imunitného systému.

ÚČINKY

Zložky produktu vykazujú široké spektrum pôsobenia:

 • Vápnik vitamín D prispieva k udržiavaniu zdravých kostí a zubov.
 • Vápnik aj vitamín D pomáhajú znižovať pokles hustoty kostí u žien po menopauze.  Nízka hustota kostí je rizikovým faktorom pre vznik osteoporotických zlomenín kostí.
 • Vitamín D – pomáha znižovať riziko pádov v súvislosti s posturálnou nestabilitou  a svalovou slabosťou. Pád je rizikový faktor zlomenín kostí u mužov a žien vo veku nad 60 rokov. Taktiež prispieva k normálnemu fungovaniu imunitného systému.
 • Vápnik hrá dôležitú úlohu pri udržiavaní  normálneho fungovania svalov, metabolizmu uvoľňovania energie, ako aj normálneho fungovania tráviacich enzýmov.
 • Vitamín A je kľúčový pri udržiavaní zdravej kože, zraku a funkcií imunitného systému.
 • Vitamín C prispieva k normálnemu fungovaniu imunitného systému, tvorbe kolagénu pre normálne fungovanie krvných ciev, kostí, kože, zubov, chrupaviek a ďasien.

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

Rozpustiť pol vrecúška až jedno vrecúško v 100 ml vody s teplotou okolo 40ºC. Výživový doplnok treba užívať 30 minút pred jedlom, raz denne, najlepšie popoludní.

DOPLŇUJÚCE INFORMÁCIE O PRODUKTE

Nový produkt
Áno
Balenie
10 vrecúšok
Obsah
100.0 g

Vápnik (kalcium) je prvok nevyhnutný pre zdravie a vývoj detí. Odborníci na výživu varujú, že stravovanie detí je chudobné na potraviny, ktoré sú bohatým zdrojom vápnika. To môže viesť k zvýšenému riziku poškodenia kostí, vzniku zubného kazu a v budúcnosti osteoporózy. Preto sa odporúča, aby deti a dospievajúci v rámci každodenného stravovania konzumovali tri potraviny bohaté na vápnik a v období zvýšenej potreby vápnika svoje telo zásobili vhodnými výživovými doplnkami.

POPIS

Potreba vápnika u detí závisí od veku. Strava detí vo veku od 1 do 3 rokov by mala obsahovať 700 mg vápnika denne. Deti vo veku 4 až 8 rokov by mali konzumovať 1000 mg denne a staršie deti a dospievajúci (9-18 rokov) až 1300 mg (norma pre dospelého je 1000 mg). Zvýšená potreba vápnika u detí je výsledkom ich aktívneho intenzívneho rastu. Dokonca aj strava bohatá na vápnik (mliečne výrobky, ryby, strukoviny) nie vždy zaistí správnu hladinu vápnika. Napríklad pohár plnohodnotného mlieka zabezpečí 60% dennej dávky vápnika malého dieťaťa, avšak len 20% u tínedžera. Je potrebné poznamenať, že patričný prísun vápnika v detstve a dospievaní sa vyplatí v budúcnosti, keďže vrchol hustoty kostného tkaniva sa dosahuje okolo 30. roku života. Vápnik zabezpečuje silné kosti, znižuje riziko zlomenín kostí a drobných poranení. Navyše, detstvo je obdobie života, kedy sa vyvíja náš chrup. Nedostatok vápnika – hypokalcémia vedie k mnohým poruchám, abnormalitám vývoja a fungovania organizmu predovšetkým u detí a mladých ľudí (medzi inými: abnormálny rast kostí u detí, abnormálna funkcia svalov a neurotransmisia, abnormálna zrážanlivosť krvi a abnormálna funkcia tráviacich enzýmov). Preto je taká dôležitá vyvážená strava, aby nedošlo k nedostatku základných živín na posilnenie a podporu fungovania celého organizmu.

ZLOŽKY

TIENS Super kalciový prášok pre deti obsahuje organický vápnikový prášok (viac o výhodách a vstrebávaní vápnika v organickej forme nájdete pri popise produktu TIENS Výživný super kalciový prášok). Vápnik je prvok nevyhnutný pre život. Podieľa sa na mnohých telesných funkciách, napríklad má pozitívny vplyv na fungovanie tráviacich enzýmov a prispieva k normálnej zrážanlivosti krvi. Zabezpečuje správne fungovanie svalov a prenos nervových vzruchov, ale primárne je vápnik základným stavebným blokom kostí a zubov.

Vitamín D reguluje homeostázu vápnika a fosforu v tele, čo znamená, že množstvo vápnika a fosforu absorbovaného v tenkom čreve do krvného riečiska závisí od dostatočného množstva tohto vitamínu. Nedostatok vitamínu D limituje asimiláciu vápnika dokonca aj v prípade, že je naša strava bohatá na tento makroelement. Toto môže viesť k oslabeniu kostí. Ďalším pozitívnym vplyvom vitamínu D je fakt, že podporuje normálne fungovanie imunitného systému a jeho zápalovú odpoveď. Vitamín D pôsobí preventívne proti vzniku rachitídy u detí. Medzi známe symptómy nedostatku vápnika patria slabé kosti a krehké zuby.

Tento produkt obsahuje aj vitamín C, vitamín A, zinok, železo, sušené mlieko a taurín.

ÚČINKY

Zložky tohto produktu vykazujú široké spektum účinkov:

 • Vápnik v TIENS Super kalciovom prášku pre deti pokrýva 45% dennej potreby tohto prvku  u detí a dospievajúcich.
 • Vápnik a vitamín D prispievajú k zdravému rastu kostí u detí a k normálnemu fungovaniu svalov.
 • Vápnik je dôležitý pre udržiavanie zdravých kostí a zubov, normálny prenos nervových vzruchov a metabolizmu uvoľňovania energie.
 • Vitamín D sám o sebe prispieva k normálnemu fungovaniu imunitného systému ako aj k normálnemu vstrebávaniu vápnika a fosforu.
 • Vitamín C zabezpečuje normálnu tvorbu kolagénu pre zaistenie dobrého stavu kostí, krvných ciev, kože, zubov, chrupaviek a ďasien.
 • Vitamín A prispieva k udržiavaniu zdravej kože a slizníc.
 • Zinok prispieva k správnemu metabolizmu vitamínu A a ochrane buniek pre oxidatívnym stresom.

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

Pre deti vo veku 1 až 3 roky –  rozpustiť ½ vrecúška v  ½ pohári teplej vody, užívať raz denne – večer.

Pre deti vo veku nad 3 roky –  rozpustiť 1 vrecúško v ½ pohári teplej vody, užívať raz denne – večer.

Zinok sa opodstatnene nazýva prvkom zdravia a krásy. Tento mikroelement hrá dôležitú úlohu v mnohých procesoch odohrávajúcich sa v ľudskom tele. Pomáha udržiavať zdravú kožu, vlasy a nechty. Podporuje funkcie mozgu a pohlavných hormónov. Nie je teda prekvapivé, že ak telu tento prvok chýba, začne „štrajkovať“. Výživový doplnok TIENS Zinok pomáha udržiavať jeho zdravú hladinu.

POPIS

Zinok je jedným z mikroelementov nevyhnutných pre správne fungovanie tela. Je potrebný pre aktivitu viac ako 200 rôznych enzýmov vrátane tých, ktoré sa podieľajú na syntéze bielkovín, DNA a RNA. Je zodpovedný za správne delenie buniek. Z tohto dôvodu je mimoriadne dôležitý pri vývoji plodu (pomáha predchádzať napríklad poruchám nervovej trubice). Ďalšou dôležitou funkciou zinku je udržiavanie správnej hladiny vitamínu A, nevyhnutného pre zdravý zrak, v krvnej plazme.

Tento stopový prvok zabezpečuje správnu funkciu kože a slizníc, preto zohráva kľúčovú úlohu v udržiavaní zdravého vzhľadu. Ľahko rozpoznateľným signálom jeho nedostatku, ktorý vysiela telo, môžu byť nedokonalosti pleti a nechtov, ktoré strácajú lesk a stávajú sa krehkými. Zinok je nevyhnutný pre mnoho hormónov, napríklad pre rastové hormóny alebo gonadotrofíny — hormóny zodpovedné za zdravý vývoj genitálií (obzvlášť u chlapcov). Zinok taktiež prispieva k udržiavaniu normálnej hladiny testosterónu v krvi a ku zdravej plodnosti a rozmnožovaniu.

Zinok sa do tela dostáva predovšetkým v strave. Najväčšie množstvo tohto prvku sa vyskytuje v teľacej, bravčovej a kuracej pečeni, morských plodoch (napr. v ustriciach, kraboch), strukovinách, celozrnnom chlebe, tekvicových semiačkach, orieškoch, vajciach, čerstvých syroch, mäse (najmä červenom) a krúpach. Nedostatok zinku hrozí najmä osobám na nízkokalorickej diéte, vegetariánom, tým, ktorí konzumujú veľa sladkostí, tehotným ženám, starším ľuďom a deťom.

V prípade nedostatku zinku je popri vyvážanej strave potrebné aj jeho dopĺňanie formou výživových doplnkov. TIENS Zinok pomáha udržiavať správnu hladinu zinku v tele.

ZLOŽKY

Nová generácia TIENS Zinku prináša tento esenciálny prvok v chelátovej forme – ako diglycinát zinočnatý. Diglycinát zinočnatý je chemický názov organického zinku v chelátovej väzbe, naviazaného na dve molekuly aminokyseliny, v tomto prípade glycínu.

Mnohé štúdie potvrdili, že niektoré minerály – vrátane zinku – sú v chelátovej forme lepšie vstrebateľné ako v anorganickej podobe alebo v podobe organických solí. Diglycinát zinočnatý má napríklad o 40 až 50 % vyššiu vstrebateľnosť a biodostupnosť ako glukonát zinočnatý.

Lepšiu vstrebateľnosť zabezpečujú aminokyselinové ligandy, ktoré napomáhajú k efektívnejšiemu prechodu zinku cez membrány. Aminokyselinové ligandy pomáhajú udržiavať rozpustnosť zinku v tráviacom trakte, kde sa potom môže vstrebať vďaka aminokyselinovým transportérom.

Glukóza a proteínový prášok z kuracích vajec naviac vykazujú najvyššiu biologickú hodnotu –obsahujú veľké množstvo esenciálnych aminokyselín, teda tých, ktoré telu musíme dodávať v potrave a preto sa považujú za hodnotnejšie ako iné typy proteínov.

ÚČINKY

Zinok zastúpený v tomto produkte:

 • prispieva k udržiavaniu zdravej pleti, vlasov a nechtov,
 • pozitívne pôsobí na vzhľad pokožky (pomáha bojovať proti akné a nadmernej tvorbe kožného mazu, urýchľuje hojenie rán, prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom, ktorý urýchľuje starnutie),
 • podporuje imunitný systém tela,
 • prispieva k udržaniu zdravého zraku,
 • prispieva k normálnym kognitívnym funkciám, čím môže prispievať k udržiavaniu normálnej pamäti a vnímania,
 • prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom,
 • prispeva k normálnej plodnosti a reprodukcii.

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

Užívajte 2-4  kapsuly denne, najlepšie počas jedla alebo po ňom.

POZNÁMKA

Na telo má vplyv aj príliš nízka aj nadbytočná hladina zinku. Týmto mikroelementom sa dá ľahko predávkovať, obzvlášť ak je prijímaný aj v každodennej strave. Pred začatím užívania tohto produktu sa odporúča otestovať hladinu zinku a užívanie konzultovať s lekárom. Dlhodobé a neopodstatnené užívanie zinku vo veľkej dávke môže spôsobiť nevoľnosti, bolesti žalúdka, stratu apetítu, bolesti hlavy a viesť k mnohým chorobám.

Ľudské telo každý deň čelí mnohým výzvam. Medzi faktory ovplyvňujúce našu pohodu a zdravie patrí, napríklad, stres, duševná námaha, príliš aktívny životný štýl alebo pomalý metabolizmus. Preto obzvlášť na jeseň a v zime, keď sa cítime unavení, preťažení a máme problémy so sústredením, je dôležité podporiť organizmus správnou stravou a doplnkami výživy. Zoznam zložiek by mal obsahovať aj vápnik a lecitín.

POPIS

Význam vápnika a lecitínu v našom tele je neoceniteľný. Keď je udržiavaná správna hladina vápnika, máme silné kosti, zdravé zuby a procesy zrážanlivosti krvi prebiehajú správne. Rovnako aj lecitín, ktorý patrí medzi fosfolipidy, je dôležitou zložkou pre organizmus. Fosfolipidy sú základnými stavebnými i funkčnými blokmi všetkých bunkových membrán a membránových štruktúr jednotlivých vnútrobunkových organel. Podľa zistení mnohých výskumníkov lecitín podporuje mnoho metabolických procesov odohrávajúcich sa v našom tele. Zloženie lecitínu zahŕňa cholín (vitamín patriaci do skupiny B vitamínov), ktorý je nevyhnutným prvkom pri tvorbe acetylcholínu. Cholín prispieva k udržiavaniu zdravého fungovania pečene, normálneho metabolizmu homocysteínu a metabolizmu tukov. Na pomoc pri problémoch so sústredením v TIENS vyvinuli výživový doplnok kombinujúci ľahko vstrebateľný vápnik a lecitín.

ZLOŽKY

Tento produkt obsahuje práškový organický vápnik (viac o výhodách a vstrebávaní vápnika v organickej forme nájdete pri popise produktu: TIENS Biokalcium).

Druhá zložka tohto výživového doplnku, lecitín, sa nachádza v každej bunke tela, najmä ako zložka bunkových membrán. Hoci je prítomná takmer v každej bunke tela, množstvo lecitínu sa u rôznych orgánov odlišuje.

Tento produkt obsahuje aj taurín. Taurín je organická zlúčenina zo skupiny aminokyselín. Je súčasťou buniek mnohých tkanív a zohráva dôležitú úlohu pri mnohých fyziologických procesoch v rôznych orgánoch. Jeho najväčšie množstvo sa nachádza v mozgu (v epifýze a hypofýze), sietnici, srdci, svaloch a žlči. V ľudskom tele sa taurín vytvára v prítomnosti aminokyselín obsahujúcich síru: cysteínu a metionínu, preto ak klesne ich hladina v bunkách tela, môže dôjsť k narušeniu produkcie taurínu.

Ďalšou zložkou tohto výživového doplnku je kyselina listová. Folát prispieva k správnej krvotvorbe, normálnym duševným funkciám a prispieva k zmierňovaniu únavy a vyčerpanosti. Produkt obsahuje aj vitamín B1 a vitamín B12, ktoré ovplyvňujú normálne duševné funkcie a zdravý metabolizmus uvoľňovania energie. Vitamín C podporuje fungovanie imunitného systému počas a po intenzívnom fyzickom cvičení. Taktiež sa podieľa na tvorbe kolagénu nevyhnutného pre správne fungovanie krvných ciev, kostí, kože, zubov, chrupaviek a ďasien.

ÚĆINKY

Zložky produktu majú široké spektrum účinkov:

 • Vápnik je potrebný pre správny prenos nervových vzruchov, zabezpečuje zdravé fungovanie svalov, procesov zrážanlivosti krvi a metabolizmu uvoľňovania energie.
 • Vitamín B1 a vitamín B12 prospievajú normálnym duševným funkciám a zdravému metabolizmu uvoľňovania energie.
 • Lecitín je zdrojom cholínu, ktorý sa podieľa na zdravom fungovaní pečene, normálnom metabolizme homocysteínu a metabolizme tukov.
 • Kyselina listová zabezpečuje normálne duševné funkcie, zdravé fungovanie imunitného systému a zmierňuje únavu a vyčerpanosť

ODPORÚČANÁ DENNÁ DÁVKA

Odporúča sa užívať jednu kapsulu denne. Je možné postupne zvyšovať dávku na jednu kapsulu dvakrát denne a následne jednu kapsulu trikrát denne.

DOPLŇUJÚCE INFORMÁCIE O PRODUKTE

Nový produkt
Áno
Balenie
20 kapsúl
Obsah
9.9 g