Smrteľne chorá žena s diagnózou zápalového karcinómu prsníka, ktorej lekári prognózovali len 21 mesiacov života, vykonala protiúder použitím stravy a dnes je zdravá, bez nálezu.

Podarilo sa jej žiť už o desať rokov dlhšie, než jej lekári predpovedali. V CBC News odznelo, že prvýkrát jej diagnostikovali rakovinu, keď mala len 41 rokov a následne podstúpila operáciu, chemoterapiu a ožarovanie.

Rakovina sa jej však vrátila a metastázovala do hlavy a krku. Keď jej hlavné orgány začali zlyhávať v dôsledku zintenzívnenej chemoterapie, lekárom povedala „dosť, toľko z toho stačilo.“

Odstúpila od chemoterapie a prešla na životný štýl alternatívnej medicíny, ktorá je zameraná na anti-angiogenickú stravu (ktorá pomáha brzdiť rast nádorov). Pór a zelenina spolu s bobuľami, vlašskými orechmi, zeleným čajom a cesnakom sú hlavnými z potravín, ktoré konzumovala.

A dnes, vedci, ktorí sa špecializujú na výskum rakoviny na Harvardskej univerzite, sú takí zaujatí jej úspechom, že sa chystajú študovať jej zdravotný stav a jej postupy, ktorými sa vyliečila. Zároveň chcú študovať i ostatných ľudí, ktorí aplikovali tieto liečebné postupy.

Je možné, že snáď – možno len snáď – sa alopatická medicína konečne prebudí na základe skutočnosti, že rakovina je metabolická choroba, ktorá nemusí byť trestom smrti. (Pre vysvetlenie: alopatická medicína k telu nepristupuje ako k fungujúcemu celku, ale rieši oddelene jeho jednotlivé „úseky“, ktorých liečenie je rozdelené medzi rôznych medicínskych špecialistov.)

Keď sa očakáva, že 50 % mužov a 41 % žien dostane rakovinu počas svojho života, táto správa je skutočne určite povznášajúca. Je nadmieru pozitívne, že ktokoľvek z oblasti bežnej medicíny je dokonca ochotný študovať to, čo sa táto žena naučila sama.

Pôvodný článok tu: Žena bojuje proti rakovine stravou. (Bádateľ.net)